Kozan Sancak
mersin escort mp3 indir

Adana’da Şok HDP ve CHP iddiası

Adana (CUHA) – Adana’da bir internet sitesine düşen haberde Halkların Demokratik Partisi (HDP)’nin Adana’da Cumhur Adayı’nı yıkmak için Adana’da aday çıkarmama kararı aldıkları iddia edildi. www.objektifa.com sitesi editoru Ali Pekmezci’ye konuşan HDP Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları Oruç “Cumhur İttifakı’nın Adana’da yenilgiye uğratılması bağlamında, müzakerelerin olumlu sonuçlanması halinde HDP olarak Büyükşehir Belediye Başkan adayı göstermeyebiliriz” dedi. […]

Adana’da Şok HDP ve CHP iddiası
19 Ocak 2019 - 19:51 'de eklendi.

Adana (CUHA) – Adana’da bir internet sitesine düşen haberde Halkların Demokratik Partisi (HDP)’nin Adana’da Cumhur Adayı’nı yıkmak için Adana’da aday çıkarmama kararı aldıkları iddia edildi.

www.objektifa.com sitesi editoru Ali Pekmezci’ye konuşan HDP Adana Milletvekili Tülay Hatimoğulları Oruç “Cumhur İttifakı’nın Adana’da yenilgiye uğratılması bağlamında, müzakerelerin olumlu sonuçlanması halinde HDP olarak Büyükşehir Belediye Başkan adayı göstermeyebiliriz” dedi.

Haber Şöyle; Halkların Demokratik Partisi (HDP) yerel seçimlerde Adana’ya dair nasıl bir tavır takınacak; adayı mı çıkaracak, yoksa ittifaka mı yönelecek, yanıtı merak ediliyor…
Yaklaşık 180 bin oyuyla Adana’da yerel seçimin kilit partisi olarak gösterilen HDP’de gözler yapılacak resmi açıklamaya çevrildi.. Ancak HDP’nin yereldeki suskunluğunu bozan isim Adana milletvekili Tülay Hatimoğulları Oruç oldu..
Haber portalımız editörü Ali Pekmezci’ye konuşan Tülay Hatimoğulları Oruç, devam etmekte olan müzakereler sonucunda HDP olarak Adana’da Büyükşehir adayı çıkarıp çıkarmama noktasındaki nihai kararı vereceklerini açıkladı..
Hatimoğulları Oruç şunları söyledi:
“Bugün ülkede olağanüstü hal fiilen devam etmektedir.. AKP iktidarının anti-demokratik tavrına karşı Demokrasi İçin Birlik adı altında, Adana’da müzakerelerimiz halen sürmektedir.. Müzakerede CHP, STK’lar ve demokratik kitle örgütleri bulunmaktadır..
Cumhur İttifakı’nın Adana’da yenilgiye uğratılması bağlamında, müzakerelerin olumlu sonuçlanması halinde HDP olarak Büyükşehir Belediye Başkan adayı göstermeyebiliriz..
Aksine, görüşmelerden bir sonuç elde edilemediği takdirde Büyükşehir ve ilçelerde belediye başkan adayı kesinlikle çıkartacağız.. Ancak birincil hedefimiz AKP’nin Adana’da yenilgiye uğratılmasıdır.. Müzakerelerde asgari müşterekte buluşmaya çalışıyoruz.. Muhtemelen Ocak ayı sonuna kadar Adana’nın durumu kesinleşir.. ”
HDP Adana milletvekili, kayyum atanan illerdeki HDP’nin Büyükşehir ve Belediye başkan adaylarının da 24 Ocak’ta Diyarbakır’da duyurulacağını da sözlerine ekledi..

Bu yazı 5 defa okunmuş

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER