Site Sağ Reklam Alanı  120x600

22-12-2016 ADANA

Adana Kent Konseyi İmar Yönetmeliği Çalıştayı Düzenliyor

Adana Kent Konseyi, düzenleyeceği çalıştayda İmar Yönetmeliği Taslağı'nı masaya yatıracak.

Adana Kent Konseyi İmar Yönetmeliği Çalıştayı Düzenliyor

            Adana Kent Konseyi, düzenleyeceği çalıştayda İmar Yönetmeliği Taslağı'nı masaya yatıracak.

            Adana Kent Konseyi Kentleşme ve İmar Çalışma Grubu, 12 Aralık Pazartesi günü toplandı. Kent Konseyi Merkezi'nde gerçekleşen toplantıya; Adana Büyükşehir Belediyesi, Seyhan Belediyesi, Yüreğir Belediyesi, Sarıçam Belediyesi, Kozan Belediyesi, Karataş Belediyesi ve Pozantı Belediyesi temsilcileri katıldı.

            Toplantıda, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın hazırladığı İmar Yönetmeliği Taslağı hakkında düzenlenecek olan İmar Yönetmeliği Çalıştayı'nın tarih aralığı belirlendi. Taslak detaylı bir şekilde incelenerek, Çalıştayda üzerinde durulacak olan Estetik, İklim, Ulaşım, Peyzaj, Kentsel Dönüşüm gibi maddeler hakkında görüş ve öneriler sunuldu. Ayrıca bir sonraki toplantının tarihi de belirlendi.

            Kentleşme ve İmar Çalışma Grubu tarafından yapılan açıklamada; “Bir sonraki toplantıda, çalıştayda faaliyet gösterecek olan çalışma grupları netleşecek, belediye ve meslek odası görüşleri gruplandırılacak ve çalıştay süreci başlatılacaktır. İmar Yönetmeliği Taslağı ile ilgili Kent Konseyi’nin yürüttüğü bu çalışma, kent bütününde planlama ve ruhsat işlerinin etkin bir şekilde yürütülmesi, belediyelerdeki dil birliğinin sağlanması ve kent kimliğinin korunması açısından önem taşımaktadır.” ifadeleri kullanıldı.


Bu haber 37957 defa okunmuştur.

Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER ADANA HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
DiğerBurç Yorumları