Site Sağ Reklam Alanı  120x600

07-10-2016 MAKALE

Adana Kozan İlçesinde Amerikalı Eğitmenler İngilizce Konuşturuyor. Tıklayın konusarakogren.com!

Adana Kozan İlçesinde Amerikalı Eğitmenler İngilizce Konuşturuyor. Tıklayın konusarakogren.com!

 

Farklı dünyaları keşfetmek için kıtaları ya da ülkeleri gezmenize gerek kalmayabilir. Gitmek istediğiniz bölgeleri en doğru şekilde tasvir edebilen kitapları okuyup o bölgelere gitmiş kadar olabilirsiniz. Yabancı dil bilmenin yararları aslında sınırlanamayacak derecede fazladır. Hatta bazıları başlangıç dahi görülebilir. Öğrenilecek her yeni yabancı dil, yepyeni bilgi kaynaklarına erişim imkanı sağlamaktadır. Kişisel gelişim konusunda devamlılık elde etmek istiyorsanız eğer, basit seviyede bile olsa yeni dil öğrenmeniz gerekir. Kozan İngilizce kursu alternatifleri bu konuda sizlere eğitim imkanı sunmaktadır. Farklı seviyelerde eğitim imkanını sizler de değerlendirebilirsiniz. Yabancı dil öğrenmek, günümüz dünyasında en gerekli yetkinliklerin başında yer almaktadır. Hatta globalleşen dünyamızın ortak dili olarak görülen İngilizce dilinin dışında, çok sayıda birey, ikinci ve üçüncü yabancı dil konusunda kendini geliştirmeyi tercih etmektedir. Peki, yabancı dil hususuna bu denli önem verilmesinin sebebi yalnızca kültür ve iletişim hususuyla mu alakalıdır? Yoksa kişiler, ticari kaygılar ve çıkar doğrultusunda mı yabancı dil öğrenirler?

Kendi iş alanında, özellikle de uluslararası faaliyetlere imza atmak, ithalat ya da ihracat yapmak isteyen şirketler, alanında kendini geliştirmiş ve kesinlikle yabancı dile hakim personeller istemektedir. Bu durum ise, kişilerin yabancı dil eğitimine yönelmesini sağlamaktadır. Ticari faaliyette bulunacak olan ülkelere göre farklılık gösteren yabancı dil eğitimi, her sektörde son derece kritik bir önem taşımaktadır. Fransız kökenli bir şirketle çalışan Türk şirketi, kesinlikle Fransızca bilen personelleriyle yoluna devam etmeyi arzu eder. Genelde ortak dil olarak görülen İngilizce tercih edilse de ilişkilerin daha fazla güçlenmesi ve her türlü duygu ve düşüncenin doğru bir şekilde karşı tarafa iletilmesi nedeniyle, Fransızca son derece önemli bir faktör haline gelmiştir. Bu doğrultuda müşteriyle ilişkisi fazla olmayan ofis elemanları ya da mühendis gibi firma çalışanlarının bile Fransızca bilen kişiler arasından seçilmesi örnek verilebilir. Adana İngilizce kursu tavsiye seçeneklerini inceleyerek sizler de kararınızı verebilir ve iş hayatınız başta olmak üzere kişisel hayatınızda da önemli rol elde edebilirsiniz.

Yine bir örnekle; çok sayıda Alman otomobil şirketinin Türk çalışanlarında aradığı ‘Almanca bilme zorunluluğu’ halinden durumun ne kadar önemli olduğu anlaşılabilir. Bazı şirketler de, firmalarına personel seçerken dil hususunda mülakat ve sınav dahi yapabiliyorlar. Bu nedenle magic Türkçe anlamı ya da benzer ufak kelimelerin karşılıklarını not ederek günlük hayatınızda sıkça kullanmaya başlamalısınız. Bu sayede aklınızda kalan kelime dağarcığı daha geniş olabilir. Yabancı dil bilmek düşünce eylemlerinizi ve hafızanızı güçlendirmektedir. Bunun bir avantajı olarak, matematik dersi gibi formül ezberleme ya da mantıksal olarak bunların uygulamaya geçmesi hususunda kendinize bir imkan sağlamış olabilirsiniz. Yabancı dil eğitimine başlamanız ana dilinizin kökenini ve temelini anlamanız için son derece önemli bir fırsat niteliğindedir. Sizler de bu fırsatı değerlendirmelisiniz.


Bu haber 38208 defa okunmuştur.

Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER MAKALE HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
DiğerBurç Yorumları