Site Sağ Reklam Alanı  120x600

12-01-2017 KOZAN

Bayrak yürüyüşüne Kozan MYO coşku ve renk kattı

Kozan’da geçen hafta yapılan “Teröre Karşı Milli Birlik ve Beraberlik Yürüyüşü” ne Kozan Meslek Yüksek Okulu öğrencileri katılımları ve açtıkları dev bayrakla coşku ve renk kattılar.

Bayrak yürüyüşüne Kozan MYO  coşku ve renk kattı

            Kozan’da geçen hafta yapılan “Teröre Karşı Milli Birlik ve Beraberlik Yürüyüşü” ne Kozan Meslek Yüksek Okulu öğrencileri katılımları ve açtıkları dev bayrakla coşku ve renk kattılar.

            Kozan MYO sınıf başkanları ile Muhammet Azgın, Şahin Oruç ve Mahmut Düzgün’ün girişimleri ile organize edilen “Teröre Karşı Milli Birlik ve Beraberlik Yürüyüşü” ne okulun tüm öğrencileri katıldılar. Açtıkları 500 metrelik dev bayrakla da ilçede yapılan yürüyüşün ateşleyicisi ve lokomotifi oldular.

            Bayrak şiiri minik öğrencilerin dilinde marş oldu

         Ülkemizde yaşanan terör olayları ne kadar içimizi yaksa da ay yıldızlı bayrak etrafında bir ve beraber olmamıza da vesile oldu.

            Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün, Arif Nihat Asya’nın 1940 yılında Adana’nın düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümü olan 5 Ocak törenlerinde okunması için yazdığı Bayrak şiirinin yeni neslin hafızasında yer etmesini hedefleyen yarışma düzenlemesinin zamanlaması da manidardı.

            Bayrak şiiri  bu yarışma ile ilimiz ve ilçelerinde ilk, orta ve lise öğrencilerinin dilinde türkü oldu, şarkı oldu, marş oldu adeta. Bu öğrencilerden biri de Şabanata İlkokulu öğrencilerinden Gökdeniz Azgın’dı. Gökdeniz Azgın, minik yaşına rağmen Türk Büyükleri Meydanında binlerce Kozanlıya Bayrak şiirini mükemmel bir şekilde okudu. Coşkuyla alkışlanan Gökdeniz Azgın’ı ilçe protokolü de tebrik etti. 

 


Bu haber 38201 defa okunmuştur.

Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER KOZAN HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
DiğerBurç Yorumları