Site Sağ Reklam Alanı  120x600

20-01-2017 ADANA

Hızlı Okuma Teknikleri

Kişisel Gelişim Uzmanı: Yaylamaz: “Gençlerin Gelecek Planlamasında Aile ve Öğretmenlere Büyük Görevler Düşüyor”

Hızlı Okuma Teknikleri

Kişisel Gelişim Uzmanı: Yaylamaz: “Gençlerin Gelecek Planlamasında Aile ve Öğretmenlere Büyük Görevler Düşüyor”

Adana Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Adana Gençlik Merkezi tarafından organize edilen, Gençlik ve Spor Bakanlığının desteklediği “Hızlı Okuma Teknikleri” projesi gerçekleştirildi.

Kişisel Gelişim Uzmanı Yazar Selahaddin Yaylamaz, Hümeyra Ökten Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda gerçekleştirilen toplantıda  “ Kişisel Gelişim projesi "kapsamında  Hızlı okuma ve algılama tekniklerini  anlatarak gençlerin  gelecek planlamasında Aile ve öğretmenlere büyük görev düştüğünü söyledi.

Yaylamaz, konuşmasında gençlerin hızlı okuma ve algılama tekniklerinin 1950’li yıllardan sonra uygulanan çok ayrıcalıklı ve önemli bir eğitim tekniği olduğunu belirterek, “Hızlı okuma ve algılama tekniği sayesinde beynimizin inanılmaz kapasitesinin de farkına varmaktayız. Hızlı okuma tekniği sayesinde bir dakikada okuduğumuz sözcük sayısı ortalamada, 150’den binlere kadar ulaşmakta, üstelik daha iyi anlamayı sağlamaktadır” diye konuştu.

Yaklaşık iki saat sunum yapan ve gençleri sahneye alarak yaygın eğitim teknikleri ile konuşmalarını destekleyen Yaylamaz, dinleyicilere hızlı okuma tekniklerinin başarılı üzerindeki etkisinin nasıl farkında olunacağının ip uçlarını anlattı.

Seminer sonunda ise gençlerin sorularını yanıtlayarak kitaplarını imzalayıp gençlere hediye etti.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü

Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü


Bu haber 38384 defa okunmuştur.

Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER ADANA HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
DiğerBurç Yorumları