Site Sağ Reklam Alanı  120x600

29-09-2017 GÜNDEM

Kerkük’ün kardeş şehri Kozan’dan sesleniyoruz

Nihat Atlı göz yaşlarını tutamadı. Atlı: “Eğer Kerkük için görev verilecekse Kozan’dan ilk beni yazın; dedim.”

Kerkük’ün kardeş şehri Kozan’dan sesleniyoruz

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Dr. Devlet Bahçeli’nin Kerkük ile ilgili söylediği  “Gönüllü 5000 ülkücü göreve hazırdır” ifadesinin ardından MHP Kozan İlçe Başkanı Nihat Atlı,  basın toplantısı yaparak “Liderimizin emrindeyiz, Kerkük için göreve hazırız” dedi.   MHP Kozan İlçe Başkanı Nihat Atlı basın açıklaması yaparken göz yaşlarını tutamadı. Salonda duygusal anlar yaşandı.

MHP Kozan İlçe Başkanlığı binasında  STK Başkanları ve İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve partililer ile birlikte basına açıklamada bulunan MHP Kozan İlçe Başkanı Nihat Atlı; “Genel Merkezi aradım, eğer Kerkük için ülkücülere bir görev düşerse ilk başta Kerkük’e ben gitmeye hazırım. Kozan’dan ilk beni yazın; dedim” dedi.

MHP Kozan İlçe Başkanı Nihat Atlı, Kozan Ülkü Ocakları Başkanı Harun Yılmaz, Ülkücü İşçiler Derneği Kozan Şube Başkanı Hacı Uçar, Türk Eğitim-Sen Kozan İlçe Başkanı Mürsel Yazıcı, TÜRKAV Kozan Şube Başkanı Kasım Dalkır ve MHP Kozan Kadın Kolları Başkanı Nur Figan Menteş ile birlikte yaptıkları basın açıklamasına parti teşkilatı mensupları ve vatandaşlar katıldı.

MHP Kozan İlçe Başkanı Nihat Atlı, yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi:

“Değerli Basın mensupları,

Türk Milletinin istiklal ve istikbaline gönül vermiş aziz Kozan’lılar,

1 Asır önce dedelerimizin vermiş olduğu Milli mücadele’nin aynısıyla karşı karşıyayız, Türk Milleti, Türk yurtları tehlike altındadır, bizlerde Milli mücadele kahramanlarının torunları olarak aynı ruhla buradayız.

1 asırdan fazladır kadim Türk yurtları üzerinde uygulanan emperyalist oyunlar bugün çok daha farklı bir sürece gelmiştir. Özellikle ABD’nin Irak’ı işgali neticesinde Irak’ın kuzeydeki kürt grupları ABD desteği ile Kerkük ve Musul başta olmak üzere Türkmen kentlerine girmişler ve ilk iş olarak da tapu kayıtları ve nüfus kayıtlarını imha etmek olmuştur. Saddam zulmünden kurtulduk diye düşünen Türkmenler onlarca Saddam zulmüne denk bir baskı ve tehdit dönemi yaşamaya başlamışlardır. O günden itibaren Kerkük’ün demografik yapısıyla oynayan Peşmergeler her geçen gün baskı, tehdit ve pervasız tavırlarını daha fazla artırmışlar ve adeta Türkmenleri yok sayan bir döneme girmişlerdir. Talabani’nin adamlarından Kerkük valisi, Barzani ile iş tutup Kerkük’deki resmi kurumlara sözde Kürdistan bayrağı asma cüretini gösterebilmişlerdir. BM, Türkiye ve son olarak da Irak meclisi bu yaşanan paçavra rezaletine karşı olduklarını bildirmelerine rağmen bu emperyalist taşeronlar bu cüreti   gösterebilmiştir. Barzani çetesi bu cesareti kimden, kimlerden almaktadır. Bugüne kadar her türlü zulmü sineye çekip sağduyuyla hareket eden Türkmenler için artık bu bardağı taşıran damla olmuştur. Silahların gölgesinde, ölümün eşiğinde ve bütün tehditlere rağmen Kerkük sokaklarını dolduran ve her tarafı Ay-yıldızlı Gök bayrakla donatan Türkmen kardeşlerimize; “her türlü mücadelenizde yanınızdayız, bedenimiz, ruhumuz ve dualarımız sizinle” demek için buradayız.   Genel başkanımız sayın Devlet Bahçeli’nin “5 bin Ülkücü gönüllü başta  Kerkük olmak üzere, Türkmenlerin yaşadığı Türk kentlerindeki varlık, birlik ve dirlik mücadelesine katılmak üzere hazır beklemektedir. Türkmenler sahipsiz ve yalnız değildir.” Sözünün arkasındayız. Bu gönüllülerin içinde biz de varız demek için buradayız. Yıllardır “Gavimgardaş, nerdesin” diye feryat eden Türkmen kardeşlerimize: “Biz buradayız, seninleyiz, Türkmeneli’ndeyiz” demenin vakti gelmedi mi? Bir aşiretin Kadim Türk yurtlarında; köklü bir medeniyetin, koca bir tarihin, ecdat yadigarı bir vatan toprağının kaderiyle oynamasına daha “dur” demenin vakti gelmedi mi? Buradan Kerkük’ün kardeş şehri Kozan’dan Devlet Ricaline sesleniyoruz; Artık bu zulme, bu pervasızlığa, bu hadsizlere dur deyin. Unutulmamalıdır ki; “Türkiye’nin güvenliği ve bütünlüğü Kerkük’ten, Telafer’den, Tuzhurmatu’dan, Suriye’nin kuzeyinden, Bayır Bucak’tan geçer.

Cumhurbaşkanı ve Hükümet yetkilileri artık hata yapmak, aldanmak, kandırılmak istemiyorlarsa bu ve bunun gibi Milli konularda samimilerse, MHP’nin uyarılarını dikkate alarak önerilerini gerçekleştirmeleri yeterli olacaktır. Böylesi bir durumun sonucu da Milletçe menfaatimize olacaktır. Çünkü, Milliyetçi Hareket Partisi siyasi menfaatleri için değil Türk Milletinin menfaatleri için en doğru fikir ve politikaları üretir. Tam olarak bu Milli hassasiyetle Barzani yönetiminin yapmış olduğu referandumun, ülkemize daha fazla zarar vermesini önlemenin yolunu Liderimiz Devlet Bahçeli yapmış olduğu eylem planıyla açıklamıştır. İktidar acilen Genel Başkanımızın bu önerilerini teker teker uygulamaya koymalıdır…

Türk Devleti, Kuzey Irak aşiretlerine haddini bildirmeli ve daha muhatap kimse artık, bölgeyle ilgili kesin ve net tavrını açıkça bildirmelidir. Türkmeneli coğrafyasının silinmesi karşısında tarihî sorumluluğunu yerine getiremeyecek olanlar Türk milletinin ve tarihin huzurunda vebal altındadırlar.​​​​

Tarihimiz bizi çağırıyor, bizi 1 asırdır  orda bekleyenler var…

Sözlerimi Arif Nihat Asya’nın bir şiiriyle bitirmek istiyorum;

Perdeleri örtük,

Lambaları sönük,

Sırtında yıllar yük,

Hatıraları kırık dökük

Bir yer olacak orada adı Kerkük…”


Bu haber 39367 defa okunmuştur.

Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
DiğerBurç Yorumları