Site Sağ Reklam Alanı  120x600

18-06-2016 KOZAN

KOSGEB Kozan’da

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Kozan Şubesi Ticaret Odası’nda hizmet vermeye başladı.

KOSGEB Kozan’da

            Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Kozan Şubesi Ticaret Odası’nda hizmet vermeye başladı.

            Kozan Ticaret Odası Başkanlığının girişimleri ve Ak Parti Adana Milletvekili Tamer Dağlı’nın destekleri ile KOSGEB bürosu Kozan’da Ticaret Odası Başkanlığı binasında hizmet vermeye başladı. KOSGEB’in amacının kobilerin ekonomisindeki paylarının ve etkinliklerinin artırılması, rekabet güçlerinin ve sağladıkları katma değerlerin yükseltilmesi temel hedeflerinden harekete, istihdam yaratma, ürün, hizmet ve iş modeli açılarının yenilik gerçekleştirme, ihracata katkı sağlama, uluslar arası nitelikleri yüksek olan ve ekonomik büyümeye katkı sağlamada diğer işletmelerden daha başarılı olan hızlı büyüyen işletmelerin hazırlayacakları projelerin desteklenmesi olduğu kaydedildi.

            KOSGEB’in son olarak 01.01.2014 tarihinden önce kurulmuş olan ve bilanço hesabı hesabına göre defter tutan, 2015 yılı verilerine göre net satış hasılatı en az 500.000 TL olan, çalışan sayısı en az 5 olan, 2014-2015 yıllarından herhangi birinde faaliyet karı elde eden, 2013-2014-2015 yılları verilerine göre, 2014-2015 yılı istihdam veya net satış hasılatı artış ortalaması en az yüzde 20 olan işletmelerin başvurabileceği proje ile hızlı büyüyen kobilerde kapasite geliştirme teklifinin sunulduğu kaydedildi.

            Yine proje süresinin en az altı en fazla bir yıl olduğu kaydedilen KOSGEB desteklemesi hakkında KOSGEB Kozan Şubesi Ticaret Odası binasındaki yerinden bilgi alınabileceği öğrenildi. 


Bu haber 1877 defa okunmuştur.

HABERE YORUM YAZIN

DİĞER KOZAN HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
DiğerBurç Yorumları