Site Sağ Reklam Alanı  120x600

03-05-2017 KOZAN

Prosedür tamamlandı, tapu devri yapıldı

Türk Diyanet Vakfı Kozan ilçe yönetimi haklarında yayınlanan bir haber nedeniyle basın açıklaması yaptı.

Prosedür tamamlandı, tapu devri yapıldı

Türk Diyanet Vakfı Kozan ilçe yönetimi haklarında yayınlanan bir haber nedeniyle basın açıklaması yaptı.

Türkiye Diyanet Vakfı Kozan Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri basınla bir araya gelerek ilçede yayın yapan yerel bir gazetede yer alan “Müftülükte Tapu Skandalı İddiası” başlıklı habere tepki göstererek “Haberin gerçekle alakası yok, bilinçsizce yapılmış bir haberdir.” dedi.

Söz konusu haberde adı geçen yönetim kurulu üyesi Osman Akıllıoğlu 3 ay önce geçirdiği ameliyat nedeniyle uzun süre dışarıya çıkamadığını ve doktorunun talimatıyla insanlarla görüşmemesi gerektiğini belirtti. Akıllıoğlu nekahet döneminde olduğu için toplantıya maskeli olarak katıldı.

Söz konusu gazetede yer verilen haberle alakalı olarak basına açıklama da bulunan Osman Akıllıoğlu; “Doktorlarımın istirahat etmem hususundaki ısrarlarına rağmen yerel bir gazetedeki şahsım ve Türkiye Diyanet Vakfı Kozan Şubemizle alakalı haberi görünce çok üzüldüm. Hatta bu üzüntü ameliyat yaralarımın verdiği acıdan daha da şiddetliydi” dedi.

Akıllıoğlu sözlerini şöyle sürdürdü: “Kozan’da yayın yapan bir gazetede yer alan ‘Müftülükte Tapu Skandalı İddiası’ başlıklı haber gerçeği yansıtmamaktadır. Bu gazeteci kardeşimiz konu ile alakalı olarak ne Türkiye Diyanet Vakfı Kozan Şubemizi, ne de şahsımı aramayarak bizlere danışmadan gerçeği yansıtmayan asılsız bir haber yapmıştır. Eğer kendisi bize danışsaydı biz konu hakkında kendisini belgelerle bilgilendirirdik.” dedi.

Akıllıoğlu; “Bu gazeteci arkadaşımın beni tanımaması mümkün değil. Fakat burada habercilikten ziyade bu haberin art niyetle yapıldığı besbelli. Karşılaştığım insanlar bu haberle alakalı aynı şeyleri söylüyorlar. Bu hayır hizmeti için biz şehrimizin eşrafından Abidin Kurt, Hilmi Baysal, Turgay Bozkurt, Cemil Dal, Çandıklı Hacı Ali ve ismini sayamadığım daha nice hayırsever kardeşlerimle bir araya geldik. Hayırsever işadamlarımızla hep beraber tapuyu birimizin üzerine alıp TDV Kozan Şubemize bağışlamayı kararlaştırdık. Önce arsanın peşinatını verip tapusunu benim adıma aldık. Tapuyu alır almaz aynı gün Vakıf Şubesine dilekçeyi vererek arsayı bağışlama talebinde bulundum. Haliyle Diyanet Vakfının da kuralları var. Prosedür gereği araştırma raporu düzenleniyor. Rapor düzenlendikten sonra tapu fotokopisiyle benim dilekçem genel merkeze gönderildi. Genel merkeze Şube Yönetim Kurulu Başkanı Bilal Başoğlu'na adına yetki talebinde bulunuldu. Bu arada ben de hastalandım Balcalı Hastanesinde kontrollerimden sonra ameliyata girdim. Kalp damarlarımdan dört tanesi değişti. Doktorlarım kesinlikle kimseyle görüşme dedi. Ben bugüne kadar çocuklarımla bile görüşemiyordum.  

Şubat ayı içinde TDV Genel Merkezinden bağış kabul onayı geldi. Bu hafta içinde de Diyanet Vakfı yetki belgesine istinaden Vakıf Şube Başkanımız Bilal Başoğlu tapuyu kabul etme, bende tapuyu vakfa devretme işlemlerini tamamlayacağız. YARDIMSEVER HALKIMIZ LÜTFEN YALAN HABERLERE İNANMASINLAR. Bildirdiğimiz hususlarla ilgili belgeler vakıf şubemizdedir. Herhangi bir hukuki, vicdani ve İslami hiç bir yanlış iş yoktur. Bunun dışında söylenen ve yazılan her şey yalandır ve iftiradır. Tekzip edilmesi için ilgili gazeteye belgeleri ve haberin doğru halini gönderdik. Nezaketimiz icabı tekzibin yayınlanmasını bekliyoruz. Konu ile ilgili yasal haklarımız saklı olduğunun bilinmesini istiyoruz.

YARDIMSEVER HALKIMIZA SAYGIYLA DUYRULUR.

2 Mayıs 2017 tarihi itibariyle Türkiye Diyanet Vakfı adına tapu tescili yapıldı


Bu haber 1655 defa okunmuştur.

Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER KOZAN HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
DiğerBurç Yorumları