Site Sağ Reklam Alanı  120x600

09-02-2017 GÜNDEM

Türk Mucit, ABD Başkanı Trump’ın Danışmanı İle Yapay Zekâ Üzerine Çalışacak.

Aile fertlerindeki hastalıklardan yola çıkıp bilime ışık tutacak icatlar yaparak tıp literatüre geçmesini sağlayan Türkiye'den Harvard Üniversitesi Genç Akademi Üyeliği'ne seçilen Dr. Canan Dağdeviren Çukurova Üniversite’sinin konuğu oldu.

Türk Mucit, ABD Başkanı Trump’ın Danışmanı  İle Yapay Zekâ Üzerine Çalışacak.

            Aile fertlerindeki hastalıklardan yola çıkıp bilime ışık tutacak icatlar yaparak tıp literatüre geçmesini sağlayan Türkiye'den Harvard Üniversitesi Genç Akademi Üyeliği'ne seçilen Dr. Canan Dağdeviren Çukurova Üniversite’sinin konuğu oldu. Dr. Dağdeviren, "Amerika'da Bilimsel ve Akademik Kurumlardaki Çalışma Deneyimleri ve Bilimsel Buluşları” konulu konferans verdi. Dr. Dağdeviren, ilk kez Çukurova Üniversitesinde yaptığı açıklamada ADB Devlet Başkanı Donald Trump’ın danışmanı ile yapay zekâ üzerine birlikte çalışacaklarını duyurdu.

            Başarılı bilimsel çalışmalarıyla dünya basınına konu olan Dr. Canan Dağdeviren, yeni buluşlarını da ilk kez Çukurova Üniversitesi’ndeki öğrenci ve akademisyenlerle paylaştı.

            Dr. Dağdeviren’e yöneltilen sorulardan biri de, son zamanların üzerinde çok tartışılan yapay zekâ konusuydu.

            Dr. Canan Dağdeviren, ABD Devlet Başkanı Donald Trump’ın danışmanlarından birinin sahibi olduğu, insanların düşüncelerinin okunmasına yönelik çalışmalar yapan ve yapay zekâ üzerinde araştırmalar yapan şirketten ortak çalışma yapmak için aldığı teklifi kabul ettiğini açıkladı. Dr. Dağdeviren yapay zekâ teknolojisinin 5-10 sene içerisinde gerçekleşeceğini savunarak kendisinin de yapay zekâ teknolojisi üzerine çalışmalarının olduğunu kaydetti. Dr. Dağdeviren çalışmalarını yakın bir gelecekte Trump’ın danışmanının sahibi olduğu şirkette yürütecek.

 

 


Bu haber 38489 defa okunmuştur.

Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
DiğerBurç Yorumları