Kozan Sancak
mersin escort mp3 indir

Kozan Müteahhitler Derneği’nde Bayrak Değişimi

Kozan Müteahhitler Derneği Başkanlığı görevini yürüten iş adamı Sami Baysal görevini dernek üyesi iş adamı Özgür Ataş’a bıraktı.

Dağılcak Mesire Alanında Kozan Müteahhitler Derneği (KOMDER) yönetimi ve üyeleri ilçedeki yerel ve ulusal ajans temsilcisi basın mensupları ile bir araya geldiler. KOMDER Yönetimi son günlerde piyasalardaki ve inşaat maliyetlerindeki artışlar ve gündemle alakalı olarak değerlendirmede bulunurken kahvaltı programında KOMDER Yönetim Kurulu Başkanı Sami Baysal yoğun iş temposu nedeniyle görevini derneğin başaralı üyelerinden iş adamı Özgür Ataş’a devrettiğini ifade etti.

Kahvaltı programında konuşan ve gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan KOMDER eski başkanı ve iş adamı Sami Baysal; “Biz derneği kurarken ben ilk kongreye kadar başkanlık görevine devam edeceğimi belirtmiştim. Zaten derneğimiz kurulduğu günden bugüne ilk kongreye kadar başkanlık görevinde bulundum. Dernek başkanlığım döneminde imarda sıkıntılı süreçler yaşadık ve belediye ile olan imar sıkıntılarımız vardı. Benimde işlerimin Adana’da olması ve yoğun iş tempom nedeniyle derneği daha aktif hale getirmek istedik. Dernek başkanlığı görevini devrediyor olmam derneği terk etmiş olmak anlamına gelmez. biz her zaman başkanımızın emrindeyiz ve ekip olarak arkadaşlarımızla beraber hareket ediyoruz. Hiç birimizin bu dernekten ekstra bir beklentisi yoktur” dedi.

Kozan Müteahhitler Derneği’nin inşaat mühendisleri ile belediye arasında olan sorunların yüzde doksanına çözüm ürettiğini kaydeden eski başkan Baysal; “Derneğimiz belediye ile olan sorunlarımızın yüzde doksanını çözmüştür ve derneğimiz kuruluş amacına ulaşmıştır. Ancak çalışmalarımızda zorlandığımız anlar oldu. Bu iş dışardan göründüğü gibi kolay değil. Buradaki ekip arkadaşlarımız bu konuda bizlere büyük destek verdiler. Tabi ki belediye başkanımızda bizlere gerekli desteği verdiler ve bizleri hiçbir zaman geri döndürmediler. Kolay iş yok tabi ki; bazı zorluklar kolay aşılmadı. Biz Kozan’da her zaman diyoruz ki, insanlar laf etsin biz iş yapalım. Dedikoduya özellikle çevremizde ve dernek mensuplarımızda asla yer vermedik yolumuza devam ediyoruz” diye kaydetti.

Son günlerde yaşanan dövizdeki artışı ve bu artıştan müteahhitlerin de olumsuz yönde etkilendiğini kaydeden KOMDER eski başkanı Sami Baysal; “Son günlerde yaşanan krizden etkilenmeyen esnaf yok. Bunun içerisinde en az etkilenen müteahhittir. Hiçbir müteahhit dövizdeki ve maliyetlerdeki artışa rağmen ilçemizde ellerindeki işi bırakmadılar. Mevcut yaptıkları işleri tüm müteahhitlerimiz devam ediyor ancak hiçbir girişimci şuanda sıfırdan inşaat yapmıyor. Dövizdeki ve inşaat maliyetlerindeki artışa rağmen ilçemizde ev fiyatları artmadı ve tamamen şuan ev alma zamanı. Ancak sıfırdan başlayan müteahhit arkadaşlarımız bugünkü iki yüz bin liralık evi ister istemez üç yüz bin liraya vermek zorunda çünkü maliyetler arttı.” şeklinde konuştu.

Baysal konuşmalarının sonunda; “Şuan 33 müteahhidimiz derneğimize üyedir. Bize kayıtlı üyemizin her zaman hepsi yanımızda yer almaktadır ve ekip halinde hareket etmekteyiz. Sayımızın fazla olması önemli değil önemli olan gittiğimiz yoldan ve attığımız adımdan emin olmaktır.” dedi. 

Kozan Müteahhitler Derneği yeni Başkanı iş adamı Özgür Ataş; “Başkanımın da ifade ettiği gibi derneğimizde bayrak değişimi yaptık. Sayın başkanımızdan sonra bu işi nasıl yapacağımızı epey bir düşünüyoruz. Kendisine çok teşekkür ediyoruz bu derneğin kurulmasında büyük emeği ve katkısı var. Bizde derneğimizde başkanımızdan sonra elimizden gelen çaba ve gayretle çalışacağız” dedi.

Dövizdeki ve buna dayalı olarak inşat maliyetlerindeki artışa ve bu artıştan müteahhitlerin de etkilendiğini ifade eden KOMDER yeni Başkanı iş adamı Özgür Ataş; “Görünen köy kılavuz istemez her şeyin fiyatı yüzde ellinin üzerinde arttı. İnşaat maliyetine ister istemez bu artış yansıyor ama şuan ilçemizde bu zamlan inşaatlarımıza yansımadı çünkü herkesin elinde bitmiş veya bitmek üzere inşaat var. Birçok arkadaşımız bankalara ve holdinglere inat yüzde 0.98 ile daire satışı yapıyorlar ancak yeni inşaata başlayacak arkadaşlarımız için bu söz konusu değil. Çünkü maliyetler giderek artıyor. Vatandaşın alım gücü artmadı. Bunları görmeden de hiçbir yatırımcı ve müteahhit macera peşinde koşmaz. Şuan müteahhitler bekliyorlar ve hesaplarını yapıyorlar. Kaça mal edeceğini bilmeden ve kaça satacağını bilmeden şuan hiçbir müteahhit arkadaşımız inşaata başlamıyor.” Diye konuştu.

Ataş konuşmalarının sonunda eski Başkan Sami Baysal’a derneğe katkı ve emeklerinden dolayı teşekkür ederek; “Burası bir dernek herkes üye olabilir ama serbest piyasa herkes istediği şekilde hareket edebilir. Dernek üyesi arkadaşlarımızla birlikte hareket ediyoruz. Tabi ki tek başına olsan fikir ayrılığı olur ancak derneğimizde ekip düşüncesi ile hareket ediyoruz.” Şeklinde ifade etti.

Bu yazı 79 defa okunmuş

30 Temmuz 2018 - 15:35 'de eklendi ve 825 kez görüntülendi.
Etiketler :
81 İlde Eș Zamanlı “Türkiye Güven Huzur ” Uygulaması Gerçekleştirildi 81 İlde Eș Zamanlı “Türkiye Güven Huzur ” Uygulaması Gerçekleştirildi
Eylem Hazırlığında Olan 735 Şüpheli Gözaltına Alındı Eylem Hazırlığında Olan 735 Şüpheli Gözaltına Alındı
Afyonkarahisar Yüksek Hızlı Trenle Ankara, İstanbul ve İzmir’e Bağlanıyor Afyonkarahisar Yüksek Hızlı Trenle Ankara, İstanbul ve İzmir’e Bağlanıyor
Erdoğan’dan Bedelli Askerlik Müjdesi: ”Bedelli Askerlik Kalıcı Oluyor Herkes Başvurabilecek” Erdoğan’dan Bedelli Askerlik Müjdesi: ”Bedelli Askerlik Kalıcı Oluyor Herkes Başvurabilecek”
Ceza Muhakemesi Kanunu’nda Değişiklik Teklifi, Kabul Edildi Ceza Muhakemesi Kanunu’nda Değişiklik Teklifi, Kabul Edildi
Tarım Bilişim Sistemi “e-Çiftçi” Devreye Girdi Tarım Bilişim Sistemi “e-Çiftçi” Devreye Girdi
SON DAKİKA