Kozan Sancak
mersin escort mp3 indir

Okul ve yurtların çevresinde güvenlik alanı oluşturuldu

Lorem ipsum dolor sit amet,sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, At vero eos et accusam et justo duo dolores et ea rebum. Lorem ipsum dolor sit amet, no sea takimata sanctus est Lorem ipsum dolor sit amet. Stet clita kasd gubergren, no sea takimata sanctus est Lorem ipsum dolor sit amet. no sea takimata sanctus est Lorem ipsum dolor sit amet. no sea takimata sanctus est Lorem ipsum dolor sit amet. sed diam voluptua.

Okul ve yurtların çevresinde  güvenlik alanı oluşturuldu
30 Temmuz 2018 - 15:37 'de eklendi.

 2018-2019 Eğitim Öğretim yılının huzur ve güven içerisinde yapılabilmesi için Kozan Kaymakamlığı okullar ve yurtlar çevresinde uygulanacak bir dizi güvenlik tedbiri aldı. Alınan kararlara uymayanlar hakkında yasal işlem uygulanacağı belirtildi.

            Bu karar Kozan ilçe sınırları içerisinde bulunan ilkokul, ortaokul, lise düzeyindeki okulların, özel ve resmi öğrenci yurtlarının  önlerini ve belirtilen çevresinin 100 metre uzağını kapsıyor.

            Kozan Kaymakamlığının 13.09.2018 tarih ve 2018/1 sayılı kararına göre alınan tedbirler şöyle;

            -İlköğretim ve lise düzeyindeki okulların çevresinde, bahçesinde veya okul dış kapısı önünde, öğrenci yurtları çevresinde, bahçesinde veya dış kapı önünde; okul öğrencisi olmayan, belirtilen yerlerle ilişiği bulunmayan ve öğrenci velisi olmayan şahıslar bulundurulmayacak.

            -Öğrencilerin şiddet içeren olaylardan, madde bağımlılığı ve diğer zararlı alışkanlardan, ruhsal, bedensel ve cinsel yönden etkileyecek müstehcen neşriyat ve diğer olumsuz unsurlardan, yasa dışı örgütsel ve ideolojik faaliyetlerden korunması için belirtilen yerler ile ilişiği olmayan işsiz, güçsüz, boşta gezen, durumundan şüphelenilen kişilerin bahse konu yerleri ve çevresini mesken tutmaları önlenecek.

            -Ayrıca okulların çevresinde veya okul dış kapısı önünde; okul öğrencisi olup (sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerde bulunan öğrenciler hariç) mazereti olmaksızın ders saatinin dışında öğrenci veya şahısların bulunmasına izin verilmeyecek.

            -Okulların açık olduğu dönemlerde okul saatlerinde öğrencilerin okul kıyafeti ile internet kafe, oyun salonları vb. yerlere girmesine izin verilmeyecek.

            Kamuoyuna duyurulur.

Bu yazı 52 defa okunmuş

Etiketler :
SON DAKİKA
İLGİLİ HABERLER