Site Sağ Reklam Alanı  120x600

29-06-2017 Şükrü IŞIK

Biraz önce (29-06-2017 saat 09.10 da) Feke Belediye başkanımız Ahmet SEL ile telefonla görüştüm. Sağ olsun kendileri bilgilendirmek için aradılar.

" Abi Tapan'a gidiyorum, yoldayım şu an" diye başlayan uzunca sohbetimiz den anladığım şu oldu. Başkan sözünü tutmak adına gerekeni yapmış, ciddi bir makine parkı ile Tapan bölgesi yollarına başlamak üzere araçlar yola çıkmış.

Bölgedeki lakabı ile ATOM KARINCA olan Ahmet başkanımda Paşalı merkeze şantiyenin kurulmasına nezaret etmek, gelen büyükşehir ekibine ev sahipliği yapmak adına yollara düşmüş.
Öncelikle bu özverisinden dolayı Ahmet Sel başkanıma teşekkür ediyorum. Ahmet başkanıma desteğini esirgemeyen Büyükşehir Belediye başkanımız Hüseyin Sözlü beye ( Zafer Sözlü ) ve ilgili Daire başkanlarına, müdürlerine teşekkür ediyorum.

Bu noktada bölgem insanından ricalarım var.

Bir kardeşiniz olarak ben meslekte 35 yılını devirmiş bir inşaat mühendisiyim.

Tecrübeme dayanarak şunu ifade etmeme müsade edin.

Yangından mal kaçırır gibi, 9 köy 9 yerden saldırmadan, ortak bir iş proğramı ile sırası ile iş yapılırsa tüm işler biter...

Bu işlem sırasında herkes kendi mıntıkasında çalışan ekibe yemek, çay vs lojistik destek sağlarsa çalışanın verimliliği artar.

Yollar yapılmadan gereken yerlere şarampol yaptırılırsa yolların ömrü uzar ( topallı yolu bu konuda elzem) bu arada bahçe sulama vs nedenlerden yol geçişi olan yerlerde yollar yapılmadan alt geçiş için bir boru atılırsa yol yapımından sonra yollar bozulmamış olur...

Şu hali ile mevcut yolların ıslahı amaçlı bu çalışmada daha geniş daha büyük vs ütopik taleplerle ekibi sık boğaz etmek yerine mevcudun en iyi şekilde iyileştirilmesine fikren katkıda bulunmak hem ekibi rahatlatır hem işinizi bitirir...

Bu arada özellikle pozitif yaklaşım rica ediyorum.

Eleştiri en doğal haktır. Haklı olduğu müddetçe...

Sırf eleştirmek için acımasızca eleştiri yapanlardan, bu yollardaki çukurlarda balık tutalım, ulaşımı helikopterle sağlayalım gibi maksadını aşan eleştiri yapanlardan ricam, sabırla pozitif yaklaşımla gelişmeleri takip edin ve yapılan hizmetleri de paylaşarak iadeyi itibarı sağlayın...

Unutmayın a partisi gider b partisi gelir, a başkan gider b başkan gelir.. esas olan kalıcı hizmet yapanların şükranla yad edilmeleri, hoş sada bırakacak hizmette bulunmaları..

Ben bu konuda Ahmet Sel başkanıma güveniyorum...

Gelişmeleri büyük bir heyecanla takip edeceğim.. Hatta ilk fırsatta şantiyeyi de gidip göreceğim...

Bu arada ulaşım daire ile alt yapıdan dolayı aski arasında koordine işi gerekirse bu konuda ASKi de Yüksel Durna gibi bir konusunda uzman genel müdür yardımcısı var, ondan destek alabiliriz...

Ulaşım daire başkanı İlyas Karabıyık, Fen işleri daire başkanı İşbaraalp Aslan beylerden yardım ve teknik destek alabiliriz.

Kısaca Ahmet Sel başkan ve arkasında dağ gibi Büyükşehir ile yol - su sorunlarını aşacak durumdayız. Bu işler biraz zaman biraz sabır biraz koordine istiyor.

Ahmet Sel başkana güvenin ve yanında olarak gücüne güç katın. 

Eleştirin ama haklı olduğunuz konularda pozitif eleştiri yapın. Sırf eleştirmek için eleştirmeyin, sırf muhalefet yapmak için eleştirmeyin.

Unutmayın Tapan bizim Tapanımız...

Yapılan hizmetler bize yapılmış hizmet olacak...

Bu duygu ve düşüncelerle hemşerilerime selam ve muhabbetler diyorum.

Yolun açık olsun Ahmet Sel başkanım...


Bu yazı 38180 defa okunmuştur.Şükrü IŞIK Diğer Yazıları
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
DiğerBurç Yorumları