Site Sağ Reklam Alanı  120x600

05-06-2016 SPOR

Kozan Devlet Hastanesi 2. Oldu

Adana'da kamuya bağlı çalışan sağlık personelleri arasında ''Sağlıkta Şiddete'' dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirilen futbol turnuvası sona erdi.

Kozan Devlet Hastanesi 2. Oldu

Adana'da kamuya bağlı çalışan sağlık personelleri arasında ''Sağlıkta Şiddete'' dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirilen futbol turnuvası sona erdi. Adana Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği ve Sağlık-Sen işbirliği ile gerçekleştirilen ve Adana ilindeki tüm devlet hastaneleri, Askeri Hastane, İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı, 112 Başhekimliğinin oluşturdukları takımlarlarla gerçekleştirilen futbol turnuvası yapılan final maçıyla son buldu.


Final karşılaşması Çukurova Dr.Aşkım Tüfekci Devlet Hastanesi ve Kozan Devlet Hastanesi arasında oynandı. Karşılaşmanın sonunda Dr.Aşkım Tüfekci Devlet Hastanesi rakibini 2-0 yenerek şampiyon oldu. Turnuvada 112 Türk Gücü ise, Aile Hekimliği takımını hükmen yenerek 3'üncü oldu. Turnuvada Kozan Devlet Hastanesi oyuncusu Gökhan Atıcı da attığı 7 golle gol kralı oldu. Ayrıca Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterlik takımı fair-play ödülüne layık görüldü. 


Turnuvanın sonunda dereceye giren takım ve oyuncularına Aile ve Sosyal Politikaları Müdür Vekili İdris Dal, İl Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Dr.TanjuAltınsu, Sağlık-Sen İl Başlanı Recep Kurum ve Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr.Osman Kürşat Arıkan tarafından kupa ve madalyalar verildi.


Adana Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Osman Kürşat Arıkan yaptığı konuşmada ''düzenlediğimiz spor müsabakasıyla hem çalışanlarımız arasında ekip ve dayanışma ruhunu artırmayı amaçladık hem de, sağlıkta şiddete dikkat çekmek istedik. Burada her ne kadar ''Sağlıkta Şiddete Hayır'' diyerek farkındalık yaratmaya çalışsakta; amacımız ümidimiz, şiddetin sadece sağlıkta değil yaşamın her alanda son bulmasıdır'' dedi. 


Tüm kurumlara anlamlı bir amaç için verdikleri destek ve takımlara gösterdikleri centilmence davranışları için teşekkürlerini belirtti.


Bu haber 1037 defa okunmuştur.

Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER SPOR HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
DiğerBurç Yorumları