Site Sağ Reklam Alanı  120x600

12-01-2017 KOZAN

Kozan Kolejinden Lise Müjdesi

Kozan Koleji Ailesi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlamak için basın mensuplarıyla sabah kahvaltısında bir araya geldi.

Kozan Kolejinden Lise Müjdesi

            Kozan Koleji Ailesi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlamak için basın mensuplarıyla sabah kahvaltısında bir araya geldi.

            Kozan’da anasınıfı, ilkokul ve ortaokul olarak hizmet veren ve eğitim öğretim kalitesinde büyük başarı yakalayan Özel Kozan Koleji Okul Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Baysal, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Emin Canbolat ve okul yönetimi “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla ilçedeki yerel ve ulusal ajans muhabirleri ile sabah kahvaltısında bir araya geldi.   Kozan Koleji İlkokul Müdürü Yakup Çelik kahvaltı sonrası yaptığı  konuşmada; “Gazetecilik mesleğini icra edenleri onurlandırmak için 10 Ocak 1961 tarihinde 212 sayılı kanun ile yürürlüğe giren, basın mesleği icrasında emek veren basın mensuplarımızın haklarını düzenleyen ve “Çalışan Gazeteciler Günü” olarak kabul edilen bu özel günde birlikte olmaktan mutluluk duyduklarını  belirterek, her türlü zorlu şartlarda son derece özverili bir şekilde çalışarak, tarafsız habercilik unsurlarını göz önünde bulunduran, Cumhuriyet'in ve demokrasinin vazgeçilmez unsuru ve temel taşlarından biri olan değerli gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz" ifadelerini kullandı.

            Konuşmalarına önümüzdeki eğitim öğretim yılında Özel Kozan Lisesi’ni açacaklarını belirterek başlayan Özel Kozan Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Hilmi Baysal; “Okulumuz şuan ana sınıfı, ilkokul ve ortaokul öğrencilerimize hizmet vermektedir. Her geçen gün kendini biraz daha yenileyen okulumuzda önümüzdeki dönem lise de  faaliyete girecektir. Önümüzdeki dönem Özel Kozan Anadolu Lisemizi ilçemize kazandıracağız. Mevcut binamızın kontenjanı 900 kişiliktir. Şuan okul binamızda yüzde elli kapasite ile hizmet veriyoruz. Önümüzdeki dönem açacağımız lise ile bu hedefimizi yüzde yetmiş beşlere çıkartmayı düşünüyoruz. İleride yüzde yüzlere geldiğimizde lise binamızı da tamamlamış olacağız.  Yeni lise binamızın planı ve projesi hazır. Yine okulumuza birde büyük açık hava amfi tiyatro salonu kazandıracağız ve onunda projesini hazırladık. Okulumuz ilk açıldığı yıllarda fen lisesini kazanan her 19 öğrenciden 9’u Özel Kozan Kolejinden mezun oluyordu. Ancak biz bu sayıyı yıllar geçtikçe artırdık. Geçen yıl 34 öğrencimizi fen lisesine gönderdik. Şu anda fen liselerinde  200’ün üzerinde öğrencimiz eğitim öğretim görmektedir. Mezun olan öğrencilerimizin büyük çoğunluğu genellikle fen lisesi, Yusuf Baysal Anadolu Lisesi ve Fatih Anadolu Lisesi’nde eğitim öğretim görmektedir. Bu vesile ile haberlerinde de okulumuza geniş yer vererek bugünlere gelmesinde emeği geçen ve bugünkü programımıza katılan fedakar bütün basın mensubu kardeşlerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutluyorum” dedi.

            Okul Müdürü Kemal ALTINTAŞ da kısa bir konuşma yaptı ve okulun başarıları ile önümüzdeki yıl Kozan Koleji’nde açılacak olan “Lise”  ile ilgili bilgi verdi.

            Kahvaltı hoş sohbetlerle devam etti ve sonrasında toplu fotoğraf çekimi yapıldı.


Bu haber 39044 defa okunmuştur.

Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER KOZAN HABERLERİ
Köşe Yazarları
Çok Okunan Haberler
Anketimize Katılın

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
DiğerBurç Yorumları